2025-01-21 13:04:52
Här finns presentationsmaterial från seminariet den 23 november
Cirka 110 personer deltog på EFFEKT-dialogens digitala seminarium och workshop den 23 november 2022. Missade du seminariet kan du nu ta del av det presentationsmaterial som visades.
Denna gång arrangerades EFFEKT-dialogen i form av ett seminarium med tillhörande workshop. På programmet stod bland annat flexibilitetstjänster, nätutvecklingsplaner och hushållens förutsättningar att bidra med efterfrågeflexibilitet.
– Det är roligt att så många deltog och bidrog till bra inspel och diskussioner. Tack också till våra talare och speciellt till våra externa talare från IVL Svenska Miljöinstitutet, säger Anna Carlén, projektledare för EFFEKT-dialogen.
Presentationsmaterial
Nu kan du ta del av presentationsmaterialet från den 23 november 2022. (Det är tillgängligt på ei.se under cirka två veckor, vill du ta del av det efter det får du gärna kontakta EFFEKT-dialogen.)